Nasi wykładowcy

Henryk Dyczek

Uczeń profesora J.R. Worsleya. Ukończył studia licencjackie i później magisterskie w College of Traditional Acupuncture. W 1994 roku ukończył podyplomowe studia chiropraktyczne w Oxford College of Chiropractic, zaś w 2000r uzyskał dyplom licencjata z nauk ścisłych w zakresie chiropraktyki z Oxford Brookes University. W między czasie poznawał Qigong pod nadzorem Xixing Wang'a, uwieńczony pozwoleniem na przekazywanie poznanej wiedzy innym. W 1998 rozpoczął dwuletnie studia w dziedzinie zielarstwa chińskiego w College of Integrated Chinese Medicine, Reading, Wielka Brytania. W styczniu 2013 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Współzałożyciel  Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, pełni w niej funkcję dyrektora ds. programowych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych. Współautor książki „Anatomiczna lokalizacja punktów akupunktury” wydanej w roku 2014, oraz autor książki „Punkty akupunktury – Płuca i Jelito Grube” wydanej w 2017 roku.


Magdalena Grzonkowska

W latach 2004-2009 studiowała fizjoterapię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako fizjoterapeuta. W tym czasie pogłębiała wiedzę z zakresu rehabilitacji na licznych kursach i szkoleniach. W 2010 roku wyjechała do Norwegii i odbyła tam kilkumiesięczne praktyki oraz zdobyła cenne doświadczenie. Po powrocie do Polski rozpoczęła kształcenie w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, którą ukończyła w 2013 roku z wyróżnieniem uzyskując kwalifikacje zawodowe akupunkturzysty.

W 2017 roku obroniła pracę doktorską na wydziale lekarskim w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Obecnie nauczyciel akademicki w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej CM UMK oraz wykładowca w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych. Współautorka książki „Anatomiczna lokalizacja punktów akupunktury”.


Michalina Marta Marciniak

Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, studia podyplomowe Zioła w profilaktyce i terapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Szkołę Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności: fitness. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach z zakresu Dietetyki wg Medycyny Chińskiej, ziołolecznictwa i akupunktury (akupunktura w systemie balansowania, mikrosystemy: akupunktura ucha, czaszki, brzucha). Stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu Medycyny Chińskiej. Prowadzi własną praktykę akupunktury w Pile i Złotowie. W Szkole Akupunktury prowadzi zajęcia z zakresu Dietetyki wg Medycyny Chińskiej.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.


Beata Wiśniowska

Z wykształcenia filolog germański, pracowała jako asystent w Zakładzie Współczesnej Literatury Niemieckiej w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, potem kierowała działem ikonografii w Wydawnictwie Dolnośląskim. Szukając własnej drogi życiowej poznała efekty medycyny naturalnej i akupunktury. Ukończyła liczne kursy medycyny chińskiej i tybetańskiej. W 2012 roku rozpoczęła kształcenie w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy , którą ukończyła w 2014 z wyróżnieniem. Od sierpnia 2014 roku prowadzi w Poznaniu własną praktykę akupunktury i medycyny chińskiej. Jest  wykładowcą w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.


Małgorzata Zerbst

Wykłada teorię akupunktury i prowadzi zajęcia z pracy klinicznej na drugim roku. Jest jednym z pierwszych absolwentów naszej szkoły. Prowadzi własną praktykę kliniczną, w której bazuje głównie na Teorii Pięciu Elementów wspierając się również wiedzą z zakresu innych systemów akupunktury, dietetyki i ziołolecznictwa. Jest zaangażowana w działalność władz Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.


Zbigniew Juraszewski

Interesuje się medycyną alternatywną od lat 90-tych ubiegłego wieku. Na początku dotyczyły głównie ćwiczeń pomagających zachować zdrowie oraz harmonię wewnętrzną. Dalej poznawał zapomniane sposoby przywracania zdrowia, zwłaszcza w oparciu o zioła i medycynę naturalną. Obecnie zajmuje się akupunkturą. Jest absolwentem trzyletniej Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy gdzie uzyskał dyplom akupunkturzysty.

W chwili obecnej, prowadzi własną praktykę  akupunktury, oraz jest wykładowcą w Szkole Akupunktury Tradycyjnej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.


Dave Shipsey

Certyfikowany akupunkturzysta, nauczyciel oraz autor książki "The art of abdominal acupuncture". Od 2001 roku prowadzi swoją praktykę w Dublinie, specjalizując się w akupunkturze brzucha. W roku 2000 dowiedział się o tym mikrosystemie podczas stażu w Chinach (Nanjing) pod kierownictwem dr Han'a. W 2015 roku wydał książkę "The art of abdominal acumpuncture" - która była pierwszą tego typu publikacją w języku angielskim. Obecnie prowadzi własne kursy szkoleniowe oparte na autorskim programie (akredytacja CDP) dla wykwalifikowanych akupunkturzystów oraz studentów ostatniego roku akupunktury. Uczy w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii i Stanach Zjednoczonych, a teraz także i w Polsce. Od 2017 roku współpracuje ze Szkołą Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.


Piotr Burek

Swoją przygodę z medycyną naturalną zaczął w wieku 17 lat . Ukończył trening masażu maoryskiego Ma-Uri który został potwierdzony certyfikatem podczas nauki na Nowej Zelandii u tohungi Hemiego Foxa. W tym samym czasie rozpoczął swoją przygodę z technikami oddechowymi która trwa nieprzerwanie od 26 lat do tej pory , prowadząc zajęcia w całej Polsce z ramienia międzynarodowej fundacji ART OF LIVING. Jest także nauczycielem systemu  Usui Shiki Ryoho w którym dostał inicjację od jednej z pierwszych Mistrzyń Reiki w Polsce zakonnicy siostry Mariuszy Bugaj w 1992 roku. Tradycyjną Medycyną Chińską zajmuje się od 7 lat studiując u różnych nauczycieli . W 2017 ukończył  Szkołę Akupunktury w Bydgoszczy. Oprócz zajęć oddechowych prowadzi opracowane razem z dr Pieczyńską  zajęcia Oczyszczanie Wątroby  i Wzmacnianie Nerek oraz swój autorski kurs dla mężczyzn Siła Yang. Obecnie studiuje Tradycyjną Medycynę Chińską pod okiem Clouda Diolosy z Instytutu Aviceny w Asyżu. Prowadzi gabinet w Nałęczowie gdzie stosuje akupunkturę ,zalecenia żywieniowe , zioła, hirudoterapię. Często podróżuje po innych krajach w celu poszerzania swojej wiedzy zwłaszcza w zakresie roślin leczniczych.


Beata Pieczyńska

Doktor biologii, genetyk. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Biologii Instytutu Biologii Doświadczalnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Otrzymała tytuł magistra z Wydziału Biologii Komórki oraz tytuł doktora na Wydziale Genetyki. Jest terapeutką tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM). Ukończyła francusko-niemiecki Instytut Awicenny. Wśród jej nauczycieli znaleźli min. Claud Diolosa (Francja), Matthias Hunecke (Niemcy), Jeremy Ross (UK), dr Radha Thambirajah (UK), prof. Li Je (Holandia), dr Tadeusz Błaszczyk (Niemcy).

Jako zielarka wierzy, że nie ma dolegliwości, na którą natura nie zaoferowała lekarstwa w postaci ziół. Od prawie 20 lat prowadzi prywatną praktykę w Poznaniu. Jest  współautorką ( razem z Piotrem Burkiem) warsztatów i programów detoksykacji wątroby, w których wzięło udział prawie 700 osób.

Jest współzałożycielką i wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia "Twoja Moc". Aktywnie uczestniczy w najważniejszych konferencjach medycznych w całej Europie.


Janusz Zerbst

Rocznik 1968. Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Współzałożyciel Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Od początku istnienia szkoły pełni funkcję dyrektora.

 


Mateusz Badura

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Midicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, gdzie w 2009 roku ukończył studia licencjackie na kierunku Ratownictwo Medyczne, w 2011 roku uzyskał tytuł magistra Zdrowia Publicznego w zakresie Ratownictwa Medycznego, natomiast w 2012 roku obronił pracę licencjacką na kierunku Położnictwo. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej CM UMK, gdzie obecnie prowadzi ćwiczenia z zakresu: anatomii prawidłowej z elementami anatomii klinicznej, anatomii prawidłowej z elementami anatomii topograficznej, anatomii narządu słuchu, mowy i równowagi oraz zajęcia fakultatywne z: elementów anatomii klinicznej, elementow anatomii rozwojowej, anatomii palpacyjnej. W latach 2012-2015 realizował projekt współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym ucząc anatomii na kierunku inżynieria biomedyczna.

Wielokrotnie doceniany i nagradzany przez Władze Rektorskie za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej.

Od 2011 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Anatomicznego.


Bolormaa Yadamtsoo

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Biznesem Medycznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Po kilku latach pracy w aptece i hurtowni farmaceutycznej postanowiła zmienić drogę zawodową na opartą na naturalnych metodach i dołączyła do pasji ojca, który praktykuje akupunkturę oraz medycynę mongolską od ponad 20 lat. Teraz przyjmuje w Łodzi i w Warszawie.

Jest absolwentką trzyletniej Szkoły Akupunktury w Bydgoszczy. Ukończyła kursy akupunktury w metodzie balansowania i mikrosystemu akupunktury brzucha z Davem Shipsey.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Akupunkturzystów Zawodowych.

© Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.
Webmaster: Filip Zerbst email: sakupunktury[at]gmail.com